• Çalışma Saati: Hafta içi : 08:00 - 19:00
  • Telefon Numaramız : 0850 840 82 69

Kablo Hurda Alımı

Ankara Hurdacı Firması

Kablo hurda alımı elektrik için çok önem bir konudur. Günümüzde elektiriğin kullanılmadığı yer nerdeyse hiç yok gibidir. Elektrik için kullanılan kablolarda bundan dolayı çok önemlidir. Kullanılmayacak kabloların hurda olarak alınması da daha önemilidir. Bu sayede maliyet ve enerjiden tasarruf edilir. Birçok çeşidi bulunan kablolar geridönüşümle tekrar kullanılmak üzere hazırlanır. Ebatkarı ve kalınlıkları farkılılık gösterir. Ayrıca kablolar içlerindeki bakır nedeniyle de çok kıymetlidir.

Kablo Hurda Alımı Hakkında

Geri dönüşüme kazandırılacak kablolar için belli alanlar yoğun ilgi görür. Bu alanlar içinde inşaat alanlarındaki atık  kablolar, farklı sebeplerden dolayı yıkılan binalardaki kablolar ve eski binalardaki kablolar bu iş için en iyi tercihtir. Bu kablolar geri dönüşümle birlikte  tekrar kullanıma hazır hale gelir. Bu kablolar geri dönüşüme kazandırılmazsa çevreye zarar veren atık haline gelir. Şöyle ki kablonun üstündeki plastik ayrı bir zarar içindeki metal kısım ayrı bir zarar verebilir. Bunun için kabloların geri dönüşüme kazandırılması gereklidir. Alınan kablolar içlerindeki metallere göre ayrıştırılır. Bu işlem çok önemlidir. Kabloların doğru şekilde ayrışması aynı metallerle işlem göreceği için önemlidir. Aynı şekilde etrafını saran maddelere göre de ayrılır. Etrafındaki saran maddelerin söküm işlemi yapılır. Atrıştırma sonrasında elde edilen ler genellikle bakır alüminyum ve gümüştür. Bunlar da değeri yüksek olan madenlerdir. Çok önemli olan bu ayırma işleminden sonra gerekli olan işlemler vardır. İlk olarak ayrılan madenler küçük parçalara ayrılarak kırılırve öğütülüt.Ne kadar iyi bir öğütme işlemi yapılırsa o kadar kolay şekilde yeniden kullanıma hazır hale gelir. Son olarak öğütme işinden sonra elde edile maddelertekrar kablo yapımında kullanılabilir. Ayrıca elde edilen maddeler başka ürünlerin yapımı içinde kullanılabilir.

ÖNEMİ

Bu işlemin birçok getirisi ve önemi vardır. İlk olarak  dönüşüm yapmak maddi olarak kablo yapmaktan daha ekonomiktir. Dönüşüm yapmak da yapan kişiler için  maddi getirisi yüksek olan bir iştir. Doğaya zararı olmaz. Zararı olabilecek durumlarında önüne geçilmiş olur. Doğada az bulunan madenlerin tekrar kullanılması da avantajdır. Yapımına göre daha az bir enerji kullanılır. Sadece kablo yapımında değil başka ürünler içinde bu maddeler kullanılabilir.

Kablo Hurda Alımı

Bu Web Sitesi Kiralıktır

01
02
03