• Çalışma Saati: Hafta içi : 08:00 - 19:00
  • Telefon Numaramız : 0850 840 82 69

Bakır Alımı

Ankara Hurdacı Firması

bakır alımıBakır Alımı

Ankarahurdacilarim.com  bakır alımı olarak her türlü bakır hurdalarının hak ettiği fiyattan alınır. Bakırın önemi üç ana neden kaynaklanmakta bunların birincisi ise dünyada hemen hemen her bölgede bulunması ve geniş ölçüde üretimi yapılabilmesi. İkincisi ise elektriği ileten diğer metallerden daha iyi ileten olması. Üçüncüsü ise endüstriyel değerinin yüksek olması pirinç, bronz gibi alaşımların yapılması. Bakırın çeşitlerine gelecek olursak ;

Bakır Çeşitleri Nelerdir?

Blister bakır , elektrolitik bakır , ateşte rafine edilmiş bakır. Bakır çeşitli hidro ve piro elektromanyetik metotlarında kullanılması ile cevherlerinden saf olarak üretilmekte.Pirometalurjik metotlar, ositli, silfürlü ve nabit bakır cevherlerinde, hidrometalurjik metotlar ise az tenörlü oksitli bakır cevherlerine uygulanmakta.Elektromanyetik metotları ise yukarıdaki yöntemlerin son aşaması olarak her ikisine de uygulanmakta. Böylece pirometalurji metotları ile elde edilebilen saf olamayan bakır, elektrolit arıtmaya  tutularak saf katot bakıra çevrilebiliyor.

Bakır hurdalar %60’lık geridönüşüm oranına sahiptirler. Ticari firmalardan gelen demir hurdaların değerleri genel olarak dahada yüksektir. Çelik ve Alüminyumun ise dönüşümü %100’dür.Bu sebeple metallerde geri dönüşümde en büyük paya sahip olan maddeler çelik ve alüminyumlardır. Bu maddelerin geri dönüşümü çok yüksektir. En ufak bir kalitelerinde kayıp olmadan süresiz bir şekilde tekrardan kullanılabiliyorlar. Özellikle erken ayırma yapıldığında net bir şekilde geri dönüşümleri sorunsuz bir şekilde olmaktadır.

Bakır Özellikleri

Bakırın diğer bir özelliği alaşımlarından meydana gelmesinden ve sıcak şekilde demir çeliklerin ısıtılan işlemlerinde elverişli özelliğinde önemli role sahiptir. Demirlerin en başta gelen özelliklerden biriside fiziksel özellik , manyetik olan bir alanda veya elektrik akımı olan bir alanda manyetik olabilmesidir. Bu özelliği sayesinde kobaltlar ve nikeller gibi diğer metal türlerine nazaran çok daha üstün gelmektedir. Karbonun, kobaltın ve nikelinde elementleri demirlerin manyetik mekanizma gücünü arttırmaktadır.

Türkiye’de bakır rezervi ile ilgili yapılabilen çalışmalarda Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü, Karadeniz Bakır İşletmesi, Etibank ve özel sektör tarafından yürütülmekte. Türkiye, bakır rezervleri açısından Doğu karadeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri olmak üzere iki önemli bölgelere sahiptir. . Türkiye’deki görünür bakır rezervi için Cu içeriği olarak 1700 ton olarak belirlenmiştir. Ayrıca bize 0850 840 82 69 numaradan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bakır Alımı

Bu Web Sitesi Kiralıktır

01
02
03