• Çalışma Saati: Hafta içi : 08:00 - 19:00
  • Telefon Numaramız : 0850 840 82 69

Alüminyum Alımı

Ankara Hurdacı Firması

Alüminyum alımı, geri dönüşüm için önemli konulardan oluşur. Çünkü dönüşüm işleminden sonra alüminyum ilk kalitesine çok yakın olur.   Kullanım alanı oldukca fazladır.Apartman, konut yapımında binaların dış cephesinde, ilaç sektöründe, içeceklerin kutulanmasında, tel kablo yapımında,

mobilya ve dekorasyon ürünlerinde mutfak eşyası yapımında yapımında olmak üzere bütün yaşam alanlarında görmek mümkündür. Tüm dünya üzerinde en fazla bulunan üçüncü metaldir. Bütün insanlık tarafından pervasızca kullanılmıştır. Bu durum alüminyum atıklarının çoğalmasına neden oldu. 

Alüminyum Alımı ve Geri Dönüşüm

Atık kutularından toplanan ve çok yer kaplamaması için iyice ezilip düzleştirilerek tesise getirilen alüminyum; burada doğrama işlemine tabi tutularak küçük parçalara ufalanır. Böylece o büyük alüminyum kitleleri ocaklarda rahatça eritilebilecek ve kalıplanmaya uygun hale gelecektir.

Bundan sonrası ise bir bakıma standart kalıplama yöntemlerine paralel olarak ilerlemektedir. Ocaklarda eritilip sıvı hale getirilen alüminyum; üretilecek olan kutu, şişe, blok, vs. ürüne göre kalıba doldurulur, soğutulur ve tekrar piyasaya sürmek üzere hazırlanır.

Geri dönüşüm için ilk şart bu maddelerin toplanmasıdır. Toplanan maddeler temiz olmalı. Yani üzerinde kir ya da başka atık olamamlı. Çünkü bu geri dönüşümün zaman olarak uzamasına ve ayrıca para kaybına sebep olur.Daha sonra toplanan alüminyum maddeler preslenerek düz hale getirilir. Küçük parçalara ayırmak için doğranır. Sonrasında ocaklara konarak eritilir. Eriyen alüminyum üretimi yapılacak ürüne uygun olan kalıplara dökülür. Soğutma işleminin ardından tekrar kullanılmak üzere gerekli yerlere hazır hale gelir.

ÖNEMİ

Alüminyum alımının geri dönüşüm adına birçok önemi vardır. İlk ve belki de en önemlisi birçok kere dönüşüm işleminin yapılabiliyor olmasıdır. Şöyle ki ne kadar kullanılırsa kullanılsın dönüşen madde kullanılmamış olan alüminyum maddesinin kalitesine cok yakın durumda olur.  Alüminyum üretimi ekonomik olarak çok pahalı ve yüksek enerji gerektiren bir işlemdir. Bunun için alüminyum dönüşümü sağlamak daha kolay ve az maliyetli olur. Geri dönüşüm yapıldığında %95 daha az enerji kullanılır. Böylece işçi ve yatırım maliyet payı da düşer. Hava kirliliği ve su kirliliği azalmış olur. Çevreye ve doğaya da zararı  olmaz.

Alüminyum Alımı

Bu Web Sitesi Kiralıktır

01
02
03